Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Karola Palicy

Strona WWW:
www.sp6.tychy.edu.pl
Opis oferty:
Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Karola Palicy posiada ponad 100-letnią tradycję, istnieje od 1904 roku. Mieści się na obrzeżach miasta Tychy, w dzielnicy domków jednorodzinnych. Liczba uczniów w szkole - 269. Średnia liczba uczniów w klasie: 24 Godziny zajęć lekcyjnych: 8:00 do 15:10
Świetlica szkolna czynna od 7:30 do 16:30 Język obcy: język angielski
Oferta:
Jesteśmy małą, kameralną szkołą z tradycjami. Wykwalifikowana i profesjonalna kadra pedagogiczna sprawi, że Wasze dziecko znajdzie swoje miejsce i wspaniałe warunki do twórczego rozwoju osobowości w przyjaznej, życzliwej i bezpiecznej atmosferze. Posiadamy certyfikaty "Śląskiej Szkoły Jakości", "Szkoły Uczącej się" i "Ortograffiti", "Pewniak", "Śniadanie daje moc", "Szkoła bez przemocy", "Bezpieczna szkoła", "Polacy 2012", "Cała Polska czyta dzieciom", "Matematyka innego wymiaru", "Kabecjanie". Uczestniczymy w licznych programach edukacyjnych: Projekty unijne - "Projekt Partnerskich Szkół - Comenius - "Moje życie tworzy przyszłość"; "Szkoła promująca zdrowie", "Trzymaj się prosto", "Radosna szkoła", "Dziecko w sieci", "Trzymaj formę" , "Tenis - 10", " Aktywna Edukacja", "Poczytaj mi przyjacielu", Listy do Ziemi, "Problem z głowy", "Pozwólmy zwierzętom żyć tam gdzie się urodziły". Posiadamy nowoczesną pracownię komputerową, pracownię językową, bibliotekę multimedialną, bogate wyposażenie klasopracownie wyposażone z tablice interaktywne, przestronne, czyste i kolorowe sale lekcyjne, sklepik szkolny ze zdrową żywnością. Zapewniamy bezpieczeństwo uczniom (posiadamy monitoring wizyjny zewnętrzny i wewnętrzny), wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, wysoką jakość kształcenia (od lat jesteśmy w czołówce szkół podstawowych w wynikach sprawdzianu w kl. VI, u nas rodzą się finaliści konkursów przedmiotowych na szczeblach wojewódzkich i ogólnopolskich), koła zainteresowań: teatralne, plastyczne, chór szkolny, tenis ziemny i stołowy. Zapewniamy aktywne metody nauczania, opiekę pedagoga, pielęgniarki szkolnej. Szkoła na pewno spełni Wasze oczekiwania - zapraszamy do nas - do pierwszej klasy dzieci 6 i 7 letnie!Priorytetem szkoły jest zapewnienie uczniom bezpieczeństwa i wszechstronnego rozwoju.

Zajęcia dodatkowe:
Koła zainteresowań i zajęcia pozalekcyjne - teatralne, muzyczne,, plastyczne, sportowe, tenis stołowy i ziemny, , chór szkolny, turystyczno - krajoznawcze, Programy:Projekty unijne - "Projekt Partnerskich Szkół - Comenius - "Moje życie tworzy przyszłość"; "Szkoła promująca zdrowie", "Trzymaj się prosto", "Radosna szkoła", "Dziecko w sieci", "Trzymaj formę" , "Tenis - 10", " Aktywna Edukacja", "Poczytaj mi przyjacielu", Listy do Ziemi, "Problem z głowy", "Pozwólmy zwierzętom żyć tam gdzie się urodziły"
Innowacje pedagogiczne: "Chcę być małym patriotą", "W świecie teatru i filmu", "Jestem bezpieczny na rowerze, umiem udzielić I pomocy", "Matematyka innego wymiaru", "Ruszamy w podróże małe i duże", "Przez bajki, baśnie i legendy poznajemy Europę".

Kryteria rekrutacji (dotyczy dzieci spoza obwodu):
​1. Kandydat,którego rodzeństwo uczęszcza do szkoły/ oddziału przedszkolnego/przedszkola w zespole (128 pkt.).
2. Kandydat, który jest absolwentem oddziału przedszkolnego w szkole ( 64 pkt.)
3. Kandydat, którego rodzice pracują w obwodzie szkoły ( 32 pkt.)
4 .Kandydat, którego krewni wspierają opiekunów prawnych w zapewnieniu dziecku należytej opieki ( np. babcia, dziadek) zamieszkują w obwodzie szkoły ( 16 pkt.)
5. Kandydat, który deklaruje chęć uprawiania dyscypliny sportowej oferowanej przez szkołę ( 8 pkt.)
6. Kandydat, który jest absolwentem przedszkola znajdującego się w obwodzie szkoły ( 4 pkt.)
7. Kandydat, którego rodzice są absolwentami szkoły ( 2 pkt.)

Oddziały z dostępnymi miejscami:
Nazwa oddziału Opis oddziału Liczba wolnych miejsc
Klasy pierwsze 72